100 lat Teatru. Foto(hi)story

18.10.2012

100 zdjęć na 100 lat Teatru Polskiego

Z okazji roku obchodów Jubileuszu 100-lecia powstania Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w specjalnej zakładce FOTO(HI)STORY zamieszczamy zdjęcia ludzi, spektakli i wydarzeń, które tworzyły historię naszego teatru. Pragniemy przybliżyć wszystkim widzom i przyjaciołom naszego Teatru sylwetki osób, które związane były z Teatrem Polskim, zarówno aktorów, dyrektorów, reżyserów, scenografów, jak i pracowników poszczególnych pracowni teatralnych i administracji. Każdej fotografii towarzyszyć będzie anegdota: czasami wesoła, czasami smutna, czasami wzruszająca, tak jak życie ludzi, którzy współtworzyli Teatr Polski przez ostatnie sto lat (1913-2013).

Więcej >
24.02.2014

100. Zespół aktorski w roku jubileuszowym

Dziękujemy Wam, Drodzy Widzowie i Przyjaciele Teatru Polskiego za wspólnie spędzony rok uroczystych obchodów 100-lecia Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie!
Zapraszamy do naszego Teatru na kolejne premiery w tym sezonie, spektakle repertuarowe, Salony poezji, Fora dyskusyjne, cykle: Goście w Polskim, Teatr Polski Dzieciom oraz Wielcy Teatru Polskiego - ocalić od zapomnienia, jak również na wystawy, przeglądy teatralne, czytania i spotkania poświęcone sztuce i edukacji.
dyrekcja i zespół Teatru Polskiego

Więcej >
22.01.2014

99. "Album snów" Czesława Miłosza w reż. Romana Kołakowskiego

Teatr Polski słusznie skupił się na prezentacji arcydzieł polskiej poezji XIX i XX wieku. Słusznie, ponieważ jego propozycja odnalezienia języka porozumienia z widzem przez poezję przyniosła wiele sukcesów, wzruszeń i odkryć. Teatr Polski udowodnił, że na deskach teatralnych, jak nigdzie indziej, śnią wersy najpiękniejszych, znanych, jak i zapomnianych już strof, które wyszły spod piór polskich poetów.
Prezentację rozpoczął spektakl "Album snów" Czesława Miłosza.

Więcej >
21.01.2014

98. "Szczęśliwe dni" Becketta w reż. Antoniego Libery

"Szczęśliwe dni" Samuela Becketta określane są dramatem odchodzenia. Na scenie Teatru Polskiego toczyły się one w bezkresnej, wyludnionej przestrzeni – magicznie ożywianej poprzez dekoracje i kostiumy Doroty Kołodyńskiej oraz pracę Piotra Pawlika – reżysera światła.

Więcej >
21.01.2014

97. "Kraina kłamczuchów" w reż. Macieja Wojtyszki

W finale, gdy gnicie dni dotkniętych czarną zarazą staje się realnością, kłamczuchy Wojtyszki siadają na zydlach i nakładają na twarze ptasie maski. Wobec nieuchronności śmierci milczą, nastroszeni jak wielkie ptaki. Tylko na tyle ich dziś stać. Kafka, Beckett i Camus przyjdą dopiero jutro – tymi słowami kończy opis spektaklu jeden z recenzentów, zachęcając do zagłębienia się w historię dwóch pisarzy-kłamców, w obliczu zakradającej się do średniowiecznej Padwy – zarazy.

Więcej >