Z życia teatru

13.06.2024

Zakup wyposażenia Dużej Sceny Teatru Polskiego w Warszawie

Zrealizowano dzięki przekazanej przez Departament Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dotacji na podstawie zawartej Umowy Nr W/UMWM-UU/UM/NW/2575/2024. Inwestycja, której wartość brutto wynosiła 861.000,- zł, w tym dotacja w wysokości 700.000,00 zł, została w pełni zrealizowana do maja 2024 r.
Celem zakupu było zapewnienie bezpiecznego i bezawaryjnego działania urządzeń oświetleniowych i wysokiej klasy obiektywu do projektora podczas spektakli na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Więcej >
01.06.2024

Z okazji Dnia Dziecka nowe słuchowisko w Audioteatrze

Pozdrawiamy wszystkie dzieci - te małe i duże - i polecamy nowe słuchowisko “Teatr Polski Dzieciom” dostępne na platformie edukacyjnej Teatru Polskiego w Warszawie "W labiryncie teatru". Wiersze poetów polskich czytają aktorki i aktorzy naszego Teatru.

Więcej >
31.05.2024

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą decydować o tym, jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną zrealizowane w 2025 roku. Jest w czym wybierać. Aż 288 projektów uzyskało ocenę pozytywną. Czego dotyczą? Zakupu karetek, organizacji warsztatów edukacyjnych, zawodów sportowych czy wydarzeń kulturalnych. Głosować można internetowo na stronie bom.mazovia.pl do 23 czerwca 2024!

Więcej >
27.05.2024

Nagrody Opolskich Konfrontacji Teatralnych dla spektaklu Przygody Koziołka Matołka

Z radością informujemy, że Jury 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” przyznało nagrodę dla zespołu aktorskiego za błyskotliwe i pełne pasji aktorstwo w spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” w reżyserii Maksymiliana Rogackiego oraz scenografce Dianie Marszałek za pobudzającą wyobraźnię i dowcipną formę plastyczną scenografii i kostiumów w tym spektaklu.

Więcej >
17.05.2024

Setna rocznica urodzin Kazimierza Dejmka

Kazimierz Dejmek – aktor, reżyser, dyrektor, minister kultury. Był jednym z najwybitniejszych artystów powojennego polskiego teatru. Dziś przypada setna rocznica jego urodzin.

Więcej >