Z życia teatru

28.09.2023

Tytuły "Mistrza rzemiosł artystycznych" dla pracowników Teatru Polskiego

Z wielką radością informujemy, że dwójka pracowników Teatru Polskiego w Warszawie, z wieloletnim stażem pracy w naszym Teatrze: Pani Michalina Sieczko z pracowni krawieckiej damskiej i Pan Janusz Przepióra z pracowni malarskiej otrzymali z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytuł honorowy „Mistrz Rzemiosł Artystycznych”.

Więcej >
24.08.2023

Andrzej Seweryn nagrodzony Grand Yorikiem oraz statuetką Mocnego Solanina

Andrzej Seweryn otrzymał 27 lipca nagrodę Grand Yoricka. Jest to specjalna nagroda przyznawana po raz pierwszy w historii Festiwalu Szekspirowskiego. Nagrodę wręczyła Dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Agata Grenda wraz z Przewodniczącym Rady Programowej Teatru, Zbigniewem Canowieckim.

Więcej >
16.08.2023

Kasa biletowa Sceny Kameralnej czynna również we wtorki i soboty

Mając na uwadze komfort osób z niepełnosprawnością ruchową (w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich) oraz w związku z realizowanym w Teatrze Polskim Programem "wsparcia osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu", od 21 sierpnia 2023 kasa biletowa znajdująca się przy Scenie Kameralnej, z wejściem od ulicy Sewerynów otwarta będzie również we wtorki w godz. 10.00-18.00 i soboty w godz. 12.00-18.00 oraz na godzinę przed spektaklami granymi na Scenie Kameralnej.
Kasa Sceny Kameralnej dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. 

Więcej >
17.07.2023

Zapytanie ofertowe / zaproszenie do składania ofert

Znak sprawy: ZOF/TP - 19/2023

Przedmiotem  zamówienia jest  „Opisanie warunków wykonania i opracowanie dokumentacji powykonawczej infrastruktury sieciowej w ramach projektu p.n. PLATFORMA eDUKACYJNA Teatru Polskiego w Warszawie". Zamówienie jest związane z realizacją jednej części zadania 3: p.n. "Infrastruktura sieciowa" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Więcej >
23.06.2023

Lato w teatrze: leżenie - myślenie jak ja lubię

Ruszamy z zapisami na "Lato w teatrze". Zapraszamy osoby w wieku od 14 do 18 lat, które chcą wyrażać się poprzez sztukę, współtworzyć pod okiem artystów spektakl w międzykulturowym zespole, poznawać teatr od kulis. Zapisy do 4.07.

Więcej >