Z życia teatru

05.05.2023

Warsztaty towarzyszące spektaklom "Mały Książę"

Zapraszamy dzieci w wieku 9-15 lat do udziału w warsztatach towarzyszących spektaklom "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego w reż. Konrada Dworakowskiego. 

Więcej >
26.04.2023

Zapytanie ofertowe na wykonanie usług doradztwa / usług asysty eksperckiej

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług doradztwa/ usług asysty eksperckiej przy realizacji umowy z wyłonionym Wykonawcą integracji z systemem płatności w odniesieniu do zakresu prac określonych w harmonogramie, w tym terminów wyznaczonych przez Zamawiającego w Zapytaniu ofertowym, OPZ i umowie z Wykonawcą Zadania nr 13.
Umowa zawarta z Wykonawcą Zadania nr 13: Wykonanie i wdrożenie funkcjonalności odpłatności systemu – w ramach Projektu p.n. „PLATFORMA eDUKACYJNA TEATRU POLSKIEGO W WARSZAWIE”, zostanie udostępniona do wglądu.

Więcej >
11.04.2023

Żegnamy Macieja Prusa

Z żalem żegnamy Macieja Prusa - aktora, reżysera przedstawień dramatycznych i operowych, dyrektora i kierownika artystycznego wielu teatrów, twórcę niezapomnianych spektakli zrealizowanych w naszym Teatrze w latach dziewięćdziesiątych – pamiętamy „Ryszarda III”, „Stracone zachody miłości” i „Juliusza Cezara” Shakespeare’a, „Karierę Artura Ui” Brechta, „Krzesła” Ionesco, „Cocktail party” Eliota.
Msza żałobna odbędzie się 17 kwietnia o godz. 14:30 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

Więcej >
27.03.2023

Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny. W tym roku autorką Orędzia Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ na Międzynarodowy Dzień Teatru jest ukraińska reżyserka Svitlana Oleshko, która od czasu wybuchu wojny w Ukrainie mieszka i pracuje w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Więcej >
10.03.2023

Wyniki konkursu na mural przedstawiający podobiznę Sławomira Mrożka

Z radością prezentujemy Państwu, wybrany przez jury, projekt muralu przedstawiającego podobiznę Sławomira Mrożka. Spośród 25 zgłoszonych prac, po emocjonujących obradach, wybrana została praca, która zdaniem jury najlepiej wpisuje się w przestrzeń naszej Sceny Kameralnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Autorce zwycięskiego projektu – Bernadetcie Statkiewicz – gratulujemy!

Więcej >