Warsztaty towarzyszące spektaklom "Mały Książę", "Przygody Koziołka Matołka", "Antygona"

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach teatralnych i filozoficznych towarzyszących naszym spektaklom "Mały Książę", "Przygody Koziołka Matołka" oraz "Antygona".

Warsztaty odbywają się po spektaklach, trwają od 45 do 70 minut i są realizowane w grupach do 30 osób.

O odpowiedzialności i zaufaniu
Warsztat dla dzieci w wieku 9 - 12.
Spektakl „Mały Książę” w reż. Konrada Dworakowskiego zainspiruje nas do rozważań na temat odpowiedzialności. Będziemy się zastanawiać, nad tym na czym polega odpowiedzialność za coś oraz, co to znaczy, że jest się odpowiedzialnym za drugą osobę. Czy chcemy być odpowiedzialni, a jeśli tak to za co i z jakich powodów? Postaramy się też powiedzieć, jaki jest związek odpowiedzialności i zaufania. Co to znaczy, że na kimś polegamy? Na kim możemy polegać i skąd to wiemy? Czy chcemy, żeby inni polegali na nas?
Warsztaty odbywają się po spektaklach i trwają ok. 50 minut. Są realizowane w grupach do 30 osób.

Którędy do Pacanowa
Warsztat dla dzieci w wieku 7 - 9 lat.
Dynamiczny świat Koziołka Matołka zaprasza do stawiania pytań o drogę, którą wybieramy, poszukując swojego Pacanowa. Spontaniczne decyzje, interakcje z rówieśnikami i zabawa przypadkowymi przedmiotami składają się na opowieść o dzieciństwie, w którym pomyłka czy też nieporozumienie rozpoczynają nową przygodę. Podczas warsztatów zaprojektujemy mapy do krain dziecięcej fantazji. Następnie, poruszając się według wskazówek Koziołka Matołka, podążymy drogą zabawy, kreacji i beztroski, aby odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze mówić: „meeeee”?
Warsztaty odbywają się po spektaklach i trwają od 45 do 70 minut. Są realizowane w grupach do 30 osób.

Konflikt Pokoleń
Warsztat dla osób w wieku 13 - 18 lat.
Tragedia antyczna inspiracją dla poruszających narracji popkultury. W świecie antycznej tragedii fatum decyduje o cierpieniu, kulturowych normach i społecznych obowiązkach.
Podczas warsztatów uporządkujemy wiedzę o antycznym teatrze, a w trakcie ćwiczeń dramowych wspólnie zastanowimy się, o czym mówi nam dziś najsłynniejszy antyczny konflikt rodzinny. Sprawdzimy, czym jest dzisiejsze fatum, gdzie znajdują się jego granice oraz w jaki sposób (i czy w ogóle) możemy je przesuwać.
Warsztat dla szkół ponadpodstawowych.Warsztaty odbywają się po spektaklach i trwają od 45 do 70 minut. Są realizowane w grupach do 30 osób.

WIĘCEJ INFORMACJI O WARSZTATACH NA NASZEJ PLATFORMIE EDUKACYJNEJ: www.wlabiryncieteatru.pl

Rezerwacje: bilety@teatrpolski.waw.pl, 22 505 92 90, 22 505 92 91.
Koszt warsztatów: 8 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona.