Z życia teatru

25.06.2024

Kasy biletowe w okresie wakacji

Drodzy Widzowie, podczas przerwy wakacyjnej od 1 lipca do 11 sierpnia 2024, kasy biletowe będą nieczynne. Kasa główna przy Krakowskim Przedmieściu 6 otwarta będzie po przerwie wakacyjnej, od 12 sierpnia 2024.
Przez całe wakacje zachęcamy do zakupu biletów ON-LINE na naszej stronie.

Więcej >
18.06.2024

Konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu

Już po raz osiemnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”. Zaprasza uczestników konkursu do podróży po regionie Mazowsza, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

Więcej >
13.06.2024

Zakup wyposażenia Dużej Sceny Teatru Polskiego w Warszawie

Zrealizowano dzięki przekazanej przez Departament Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dotacji na podstawie zawartej Umowy Nr W/UMWM-UU/UM/NW/2575/2024. Inwestycja, której wartość brutto wynosiła 861.000,- zł, w tym dotacja w wysokości 700.000,00 zł, została w pełni zrealizowana do maja 2024 r.
Celem zakupu było zapewnienie bezpiecznego i bezawaryjnego działania urządzeń oświetleniowych i wysokiej klasy obiektywu do projektora podczas spektakli na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Więcej >
01.06.2024

Z okazji Dnia Dziecka nowe słuchowisko w Audioteatrze

Pozdrawiamy wszystkie dzieci - te małe i duże - i polecamy nowe słuchowisko “Teatr Polski Dzieciom” dostępne na platformie edukacyjnej Teatru Polskiego w Warszawie "W labiryncie teatru". Wiersze poetów polskich czytają aktorki i aktorzy naszego Teatru.

Więcej >
27.05.2024

Nagrody Opolskich Konfrontacji Teatralnych dla spektaklu Przygody Koziołka Matołka

Z radością informujemy, że Jury 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” przyznało nagrodę dla zespołu aktorskiego za błyskotliwe i pełne pasji aktorstwo w spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” w reżyserii Maksymiliana Rogackiego oraz scenografce Dianie Marszałek za pobudzającą wyobraźnię i dowcipną formę plastyczną scenografii i kostiumów w tym spektaklu.

Więcej >