Tytuły "Mistrza rzemiosł artystycznych" dla pracowników Teatru Polskiego

Z wielką radością informujemy, że dwójka pracowników Teatru Polskiego w Warszawie, z wieloletnim stażem pracy w naszym Teatrze: Pani Michalina Sieczko z pracowni krawieckiej damskiej i Pan Janusz Przepióra z pracowni malarskiej otrzymali z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytuł honorowy „Mistrz Rzemiosł Artystycznych”.

Honorowy tytuł Mistrz Rzemiosł Artystycznych, nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zasłużonym rzemieślnikom posiadającym znaczny i uznany dorobek artystyczny, jest wyróżnieniem stanowiącym zwieńczenie ich dotychczasowych osiągnięć i zasług.

Gala wręczenia tytułów odbyła się 27 września 2023 r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Michalina Sieczko pracuje w pracowni krawieckiej damskiej Teatru Polskiego w Warszawie, z którym jest związana od 31 lat. Specjalizuje się w krawiectwie historycznym. Potrafi pracować z materiałami o niecodziennych parametrach. Nieobcy jest jej haft koralikowy. Współpracowała ze znakomitymi kostiumografami różnych pokoleń.

Janusz Przepióra jest kierownikiem pracowni malarskiej w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie pracuje od 1977 r. Współpracował z najlepszymi scenografami z polski i zagranicy. Jest znakomitym fachowcem, który posiada niezwykłe wyczucie skali, świadomość koloru, znajomość teorii barw i zasad teatralnego oświetlenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom zasłużonego tytułu!