Oferty pracy

Główny Specjalista ds. Wynagrodzeń

Zobacz ofertęAplikuj

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
jedna z największych instytucji kultury w Polsce posiadająca ponad stuletnią historię poszukuje pracownika na stanowisko:

Obowiązki:
1. Bieżące prowadzenie dokumentacji źródłowej i pomocniczej niezbędnej do naliczania i wypłacania wynagrodzeń
2. Sporządzanie i sprawdzanie wieloskładnikowych list płac oraz realizacja przelewów
3. Naliczanie należności z tytułu umów cywilnoprawnych (w tym umów z cudzoziemcami) – umowy zlecenia, umowy o dzieło
4. Naliczanie świadczeń pieniężnych z tytułu choroby i macierzyństwa, ustalanie podstawy naliczenia zasiłków i świadczeń oraz prowadzenie dokumentacji w tym zakresie
5. Naliczanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz Fundusz Pracy
6. Sporządzanie i przekazywanie do ZUS deklaracji rozliczeniowych ZUS DRA wraz z załącznikami oraz deklaracji rocznych
7. Naliczanie, potrącanie, rozliczanie i odprowadzanie do urzędu skarbowego należnych podatków (w tym podatku u źródła) i zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, sporządzanie deklaracji PIT 11, IFT, PIT 8C, PIT 4R, PIT 8AR
8. Prowadzenie kart wynagrodzeń (dochodów, potrącanych zaliczek na podatek dochodowy, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne) oraz kart zasiłkowych
9. Realizacja zajęć komorniczych, alimentacyjnych i innych
10. Sporządzanie korekt w systemie PŁATNIK
11. Przygotowywanie dokumentacji związanej z odejściem pracownika na emeryturę lub rentę (np. druk RP-7)
12. Przygotowywanie zaświadczeń o wynagrodzeniu
13. Uzgadnianie obrotów i sald kont rozrachunkowych (z tytułu wynagrodzeń i rozrachunków publicznoprawnych) z pracownikiem działu księgowości
14. Sporządzanie sprawozdań z zakresu wynagrodzeń wymaganych przepisami o rachunkowości, finansach publicznych (MKiDN i UMWM), statystyce publicznej (GUS) oraz na potrzeby wewnętrzne Instytucji.

Wymagania:
1. Wykształcenie średnie w zakresie finansów i rachunkowości
2. Doświadczenie na stanowisku związanym z obsługą płacową - minimum 3 lata
3. Znajomość przepisów w zakresie rachunkowości, ustawy o finansach publicznych
4. Znajomość przepisów podatkowych (w tym: sporządzania dokumentów PIT, IFT)
5. Znajomość regulacji prawnych w zakresie: Kodeksu Pracy, egzekucji administracyjnej, przepisów ZFŚS oraz ZUS odnośnie naliczania i potrącania składek
6. Znajomość przepisów i procesów z zakresu ubezpieczeń społecznych
7. Umiejętność sporządzania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych do ZUS
8. Praktyczna znajomość obsługi programu „ Płatnik ”
9. Praktyczna znajomość MS EXCEL
10. Samodzielność w wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu problemów
11. Odpowiedzialność i inicjatywa własna
12. Niekaralność

Dodatkowymi atutami będą:
1. Doświadczenie w pracy w instytucji o podobnym profilu
2. Znajomość systemu COMARCH OPTIMA
3. Znajomość języka angielskiego

Oferujemy:
1. Atrakcyjne warunki zatrudnienia w ciekawym miejscu – umowa o pracę od poniedziałku do piątku w pełnym wymiarze godzin
2. Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
3. Odpowiedzialną pracę w przyjaznej atmosferze
4. Korzystanie ze świadczeń w ramach ZFŚS

Dokumenty: CV oraz list motywacyjny należy przesłać w terminie do dnia 22 czerwca 2018 r. poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się przy ofercie pracy lub złożyć na portierni Teatru przy ul. Karasia 2.
W ofercie koniecznie należy wskazać stanowisko którego dotyczy aplikacja.
Teatr zastrzega sobie prawo kontaktu wyłącznie z osobami wyłonionymi w drodze wstępnej rekrutacji.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Teatr Polski w Warszawie z siedzibą w Warszawie przy ul. Karasia 2, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 1997 nr 133 poz. 883 ze zm.)”.

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Teatr Polski w Warszawie z siedzibą w Warszawie przy ul. Karasia 2. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych jest dobrowolne.