Paweł Tomaszewski

Paweł Tomaszewski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Uczestnik licznych kursów aktorskich, m.in. w Londynie i Los Angeles.

Zagrał w filmach wybitnych reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy ("Tatarak", "Wałęsa"), Jerzego Stuhra ("Obywatel"), Jana Komasy ("Miasto 44"), Grega Zglińskiego ("Wymyk"), Larsa Jessen’a ("Hochzeitspolka"), Marcina Wrony ("Chrzest"), Kasi Adamik ("Amok"), Marysi Sadowskiej ("Sztuka kochania") oraz Macieja Sobieszczańskiego ("Zgoda").

Gościnnie występuje w Teatrze Narodowym w "Idiocie" Pawła Miśkiewicza oraz w Teatrze Studio w "Jaskini" Arka Tworusa i "Narkotykach" Oskara Sadowskiego. Zagrał m.in. w przedstawieniach Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego ("W imię Jakuba S.", "Klątwa, czyli odcinki z czasów beznadziei" oraz w serialu telewizyjnym "Artyści"), Pawła Miśkiewicza ("Klub Polski", "Król Lear", "Idiota"), Michała Zadary ("10 Politycznych Piosenek"), Adama Nalepy ("Blaszany bębenek").

Wraz z Arkiem Tworusem i Miłoszem Wośko stworzył swój projekt z pogranicza muzyki i teatru pt."Marzy Mi Się Yokohama" (premiera w 2017 r. w Nowym Teatrze).