Grzegorz Falkowski

Grzegorz Falkowski

Absolwent krakowskiej PWST. W latach 1998-2007 związany z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, gdzie zagrał ważne role w przedstawieniach Anny Augustynowicz, m.in. Konrada w Wyzwoleniu, Dziennikarza w Weselu, Wayne’a w Popcornie, Tima w Polaroidach (nagroda aktorska na II Festiwalu „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu). Zagrał także molierowskiego Don Juana w spektaklu Andrzeja Bubienia, grał w spektaklach reżyserowanych przez Rudolfa Ziołę (Kubuś Fatalista i jego pan) i Michała Zadarę (Na gorąco). W tym czasie współpracował również ze szczecińskim Teatrem Krypta, gdzie za główną rolę w spektaklu Mojo Mickybo (reż. Wiktor Rubin) otrzymał nagrodę dziennikarzy na XLI Festiwalu „Kontrapunkt”, a także nagrodę aktorską na V Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy (spektakl zdobył wówczas Grand Prix Festiwalu).

Gościnnie występował w krakowskim Teatrze Łaźnia, Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Polskim w Poznaniu (Torwald Helmer w Norze, reż. A. Augustynowicz), a także w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (rola Stanley’a Kowalskiego w Tramwaju zwanym pożądaniem, reż. Wiktor Rubin). Od roku 2007 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie na krótko powrócił do współpracy z Anną Augustynowicz (Nauczyciel w Pieszo Mrożka), wystąpił także m.in. w Portrecie Doriana Gray’a, Farsie z Walworth (reż. A. Orzechowski), Łupie (reż. I. Vedral). Zagrał również Aschenbacka w Zmierzchu bogów Viscontiego (reż. Grzegorz Wiśniewski).
Od września 2010 roku aktor Teatru Powszechnego; można go było zobaczyć m.in. w spektaklach: Zły (reż. Jan Buchwald) i Sieroty (reż. Grażyna Kania), Juliusz Cezar (reż. Barbara Wysocka), Chłopi (reż. Krzysztof Garbaczewski), Superspektakl (reż. Justyna Sobczyk i Jakub Skrzywanek), czy Neron (reż. Wiktor Rubin).

W Teatrze Polskim w Warszawie gra rolę Konrada w "Wyzwoleniu" Stanisława Wyspiańskiego w reż. Anny Augustynowicz.