Paulina Janczak

Paulina Janczak

Aktorka ukończyła wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Dodatkowo swój warsztat aktorski szkoliła między innymi pod kierunkiem Rhondy Carlson i Kevana Patriquina. Jest stypendystką Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – „na rzecz młodych talentów”.

Debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu "Upiór w Operze" A.L.Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w "Les Miserables" C.Schonberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu "Koty". Obecnie jest w obsadzie spektaklu "ALE MUSICALE" Teatru Muzycznego ROMA w reżyserii Sebastiana Gonciarza. Wraz z zespołem Teatru ROMA zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z "Upiora w Operze" i złotą za "Les Miserables".

Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu "Phantom" Yestona w reżyserii Daniela Kustosika, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w "Upiorze w Operze", w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego oraz wciela się w postać Lary Guichard w musicalu "Doktor Żywago" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Aktorka współpracuje również z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie wciela się w rolę Stelli w spektaklu "Twist and Shout" w reżyserii Santiago Bello, należy do obsady musicalu "Jesus Christ Superstar" oraz jest solistką koncertów musicalowych "MusicaLove", "Broadway Exclusive", "Broadway Street – The Show" oraz "The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber".

Stworzyła koncert "SingLadies" – czyli kobiecy świat musicalu, w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka śpiewają najpiękniejsze damskie songi musicalowe, którego premiera miała miejsce w lutym 2015 roku w Teatrze V6. Odtwórczyni roli Ani w musicalu- komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie. Była też Szamanką w "Imibali" oraz Młodą w "Sweet Chic Club" w Teatrze V6 w Łodzi. We współpracy z tymże Teatrem, brała udział w spektaklu "IMAGINARIUM" podczas LIGHT MOVE FESTIVAL 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonała operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z “Piątego Elementu” – filmu S.F. Luca Bessona.

Gra w serialach „Na dobre i na złe”, "Barwy Szczęścia", "Za Marzenia".

Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Filharmonią Śląską w Zabrzu, Polską Sceną Muzyczną i Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.