Marta Nieradkiewicz

Marta Nieradkiewicz

W 2007 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teartalnej w Łodzi i w tym samym roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu "Pajęcza sieć" oraz nagrodę Publiczności w kategorii najbardziej elektryzująca rola żeńska.

Za rolę Sylwii w filmie "Płynące wieżowce" otrzymała Nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 38. Gdynia Film Festival, Złotego Szczeniaka za drugoplanową kreację aktorską kobiecą na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.

W 2014 otrzymała Nagrodę Złotą Maskę za żeńską rolę w spektaklu "Bracia i siostry" w reżyserii Mai Kleczewskiej wystawianym przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Występowała m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (2008–2012) i Teatrze Dramatycznym w Opolu (2012–2013), a w latach 2013-2020 w zespole Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
W Starym Teatrze zagrała m.in. w spektaktach reżyserowanych przez Pawła Passiniego, Weroniki Szczawińskiej, Moniki Strzępki, Pawła Miśkiewicza i Grzegorza Jarzyny.